Preskočiť na hlavný obsah

V Nitre zaistili viac ako dva milióny kusov nezákonne dovezeného tovaru

NITRA – 30.12.2019:  Nitrianski príslušníci finančnej správy riešia prípad nezákonne dovezeného tovaru v celkovej hodnote takmer 175 000 eur. Únik na cle a DPH vyčíslili na viac ako 41 000 eur. Zaistený tovar je pod dohľadom príslušníkov finančnej správy z Colného úradu Nitra, po jeho prepadnutí v prospech štátu bude časť tovaru možné predať, ďalšiu časť budú musieť z dôvodu ochrany spotrebiteľov zničiť.  

Nitrianski príslušníci finančnej správy vydali rozhodnutie o zaistení viac ako dvoch miliónov kusov tovaru (2 373 039 kusov). Ide o rôzny sortiment tovaru napr. bižutériu, hračky, parfumy, odevné doplnky, výrobky z plastov, modelovacie pasty, umelé kvetiny, sponky do vlasov, čelenky, mechanické dávkovače, umelé mihalnice, prípravky na manikúru a pedikúru a pod. Tovar bol dovážaný pre istú bratislavskú obchodnú spoločnosť. Zaistením tovaru zamedzili príslušníci finančnej správy časti tovaru, ktorá môže byť pri používaní nebezpečná pre svojich spotrebiteľov, prístupu na jednotný trh EÚ. Colnú hodnotu tovaru určili v konaní na 173 180,78 eur. Únik na cle a DPH vyčíslili na viac ako 41 000 eur (41 128,69  eur). 

Zaistený tovar je aktuálne pod dohľadom príslušníkov finančnej správy, procesne sa rozhoduje o jeho prepadnutí v prospech štátu. Časť tovaru, ktorá je technicky a zdravotne nezávadná, bude v rámci správy majetku štátu predmetom predaja, ďalšia časť bude z dôvodu ochrany spotrebiteľov zničená.

V prípade nezákonného dovozu tovaru je možné právnickej osobe uložiť pokutu v zmysle colných predpisov až do výšky 331 939,18 eur.

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 466 kB; nové okno]

 

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(30. 12. 2019)

Archív noviniek