Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W8

Nezdanená nafta mala údajne skončiť v Maďarsku

BRATISLAVA/TRNAVA – 16.07.2013: Viac ako 25 ton minerálneho oleja zaistili trnavskí colníci v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva v obci Čenkovce. Únik na dani v tomto prípade predstavoval viac ako 2 500 eur.

Dňa 09.07.2013 vo večerných hodinách colníci Kriminálneho úradu finančnej správy pri kontrole skladových priestorov v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva v obci Čenkovce zbadali podozrivé cisterny. Zistili, že z poľskej cisterny sa do cisternových vozidiel so slovenskými evidenčnými číslami, ktoré boli odstavené v hale, prečerpával minerálny olej. Na výzvu príslušníkov colníkov bolo prečerpávanie zastavené. V cisternách sa nachádzalo 25 157 kilogramov minerálnych olejov. Pri vozidlách sa nachádzal poľský vodič cisterny a jeden slovenský občan. Pri výpovedi uviedli, že vykurovací olej mali doviezť z Nemecka cez Poľsko a údajne smeroval do Maďarska.

Z dôvodu, že majiteľ nevedel preukázať pôvod a spôsob nadobudnutia minerálneho oleja a predložiť doklad o vysporiadaní spotrebnej dane, trnavskí colníci minerálny olej zaistili. Daňovú povinnosť colníci vyčísli na 2 515,70 eur.

Dňa 11.07.2013 majiteľ tovaru spotrebnú daň z minerálneho oleja uhradil.

(16. 07. 2013)

Archív tlačových správ