Preskočiť na hlavný obsah

Novým prezidentom finančnej správy bude Jiří Žežulka

BRATISLAVA – 19.11.2020: Minister financií SR Eduard Heger dnes oznámil meno nového prezidenta finančnej správy. Do tejto funkcie sa rozhodol vymenovať Jiřího Žežulku.

Nový šéf finančnej správy vzišiel z výberového konania. O funkciu prezidenta finančnej správy malo záujem 11 kandidátov. Výberová komisia vybrala troch najlepších na základe bodového ohodnotenia, ktorých odporučila na výber ministrovi financií Eduardovi Hegerovi. Poradie podľa bodového hodnotenia:

  1. Ing. Jiří Žežulka – 842,5 bodu
  2. Ing. Renáta Bláhová, MBA, FCCA, LL.M. – 742,5 bodu
  3. Mgr. Peter Pavlovič – 613,5 bodu

Minister financií sa rozhodol vymenovať za šéfa finančnej správy Jiřího Žežulku. Ten v minulosti pôsobil na pozícii šéfa českej Finančnej správy. Na tlačovej besede po oznámení Jiří Žežulka uviedol, že funkciu preberá s veľkou pokorou a rešpektom. Očakáva veľa práce, ale verí, že úlohy, ktoré ministerstvo od finančnej správy očakáva, splní.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 122 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(19. 11. 2020)

Archív noviniek