Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W2

Senickí colníci našli nurofen a plechovku so sušinou rastlinného pôvodu

TRNAVA/BRODSKÉ – 26.03.2014: Senickí colníci včera obsadili diaľnicu D2 v smere do Českej republiky. Našli nurofen a plechovku so sušinou rastlinného pôvodu.

Počas včerajšej kontrolnej akcie na diaľnici D2 v smere do Českej republiky senickí colníci zastavili osobné motorové vozidlo s českým evidenčným číslom. Vozidlo viedla vodička z Brna. Okrem nej boli v aute aj dvaja spolujazdci českej národnosti. Na výzvu colníkov, či prepravujú nejaký tovar odpovedali záporne, na čo im bolo oznámené, že bude vykonaná kontrola so služobným psom. Počas kontroly služobný pes označil miesto pri riadiacej páke, kde bola nájdená sklenená trubička na fajčenie marihuany a plechovka so sušinou rastlinného pôvodu. Na otázku, či vezú ešte nejaký podobný tovar odpovedali, že nie. Následne bola vykonaná kontrola vozidla s negatívnym výsledkom. Pri bezpečnostnej prehliadke vodičky však colníci našli v taške 20 balení lieku NUROFENU (obsahuje pseudoefedrin). Vec colníci postúpili príslušníkom polície.

Ako informovala Iveta Švárna, hovorkyňa Colného úradu Trnava počas včerajšej kontrolnej akcie senickí colníci skontrolovali 37 vozidiel. Vo vozidlách bola vykonaná kontrola prepravovaného tovaru so zameraním na množstvo a druh tovaru, a to porovnávaním s predloženými prepravnými dokladmi.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 195 kB; nové okno]

(26. 03. 2014)

Archív tlačových správ