Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Občania poslali na preverenie desiatky bločkov

BRATISLAVA – 17. 09. 2013: Bločková lotéria má za sebou prvý deň fungovania a ten priniesol aj zvýšené množstvo podnetov, ktoré občania nahlásili na mailovej adrese pokladnica@financnasprava.sk. Za jeden deň sme prijali 33 podnetov, čo je viac ako za celý predchádzajúci mesiac.

Medzi podnetmi dominujú bločky, ktoré občania poslali z dôvodu overenia ich pravosti. Z 33 podnetov až 27 je takých, kde občania nahlásili bloček, ktorý sa nedá zaregistrovať, resp. pri jeho dôslednejšej kontrole zistili, že neobsahuje znak MF či číslo bločku. Ostatné podnety – teda v šiestich prípadoch občania nahlásili prevádzku, ktorá im nevydala žiadny blok.

Prijaté podnety spracovávame a aj podľa nich vykonáme v príslušných prevádzkach kontroly.

Občania nám môžu aj naďalej posielať svoje podnety na adresu: pokladnica@financnasprava.sk. Podozrivý pokladničný blok odporúčame oskenovať a poslať ho emailom. Ak občan pokladničný blok vôbec nedostal, je potrebné nahlásiť presnú adresu prevádzky, čas a dátum nákupu a nechať na seba kontakt pre prípad, že bude potrebné údaje upresniť. Podnety môžu občania nahlásiť aj poštou na adrese:

Finančné riaditeľstvo
Mierová 23
Bratislava 815 11

Heslo „pokladnica“

Pri všetkých podnetoch, ktoré od občanov dostávame, zostávajú nahlasovatelia v anonymite.

Podľa zákona o elektronických registračných pokladniach má pokladničný blok obsahovať DKP (daňový kód pokladne), číslo pokladničného bločka a logo MF.

(17. 09. 2013)

Archív tlačových správ