Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W4

Preverili sme obchodné centrá

BRATISLAVA – 19. 7. 2013: Prevádzky v obchodných centrách nevydávajú bločky. Pri akcii „Nákupné centrá“ to zistili kontrolóri finančnej správy. V niektorých prevádzkach bolo viac porušení zákona súčasne. Kontrolóri zhabali aj takmer 370 fliaš alkoholických nápojov, od ktorých podnikatelia nemali faktúry.

Kontrolná akcia bola v bratislavskom a košickom kraji 16. júla 2013 (utorok) počas dňa. Zamerala sa na predajne rýchleho občerstvenia, kaviarne či reštaurácie. Cieľom kontrol bolo zistiť, či prevádzky riadne evidujú prijaté platby od zákazníkov do elektronických registračných pokladní a či im následne vydajú pokladničný doklad.

Na kontrolnej akcii sa zúčastnili kontrolóri finančnej správy z colných úradov z celého Slovenska. Celkovo preverili 62 prevádzok.

V bratislavskom kraji skontrolovali 40 prevádzok a zaznamenali 70 podozrení z porušenia predpisov. V košickom kraji 22 prevádzok a 38 prípadov podozrenia z porušení predpisov.

Najčastejším porušením zákona o ERP:

  • nezaevidovanie prijatej tržby v pokladni.
  • podnikateľ tržbu zaevidoval, ale nevydal doklad z pokladne,
  • podnikateľ vyhotovil bloček, ale z pokladne, ktorá nespĺňa zákonné náležitosti.

Pri kontrolnej akcii tiež zaistili 368 kusov fliaš alkoholu nakoľko podnikatelia nevedeli preukázať jeho nadobudnutie v súlade so zákonom.

(19. 07. 2013)

Archív noviniek