Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Obchodníci z Trnavského kraja stále riskujú pokuty

TRNAVA/SENICA/VEĽKÝ MEDER – 07.09.2016: Colníci Colného úradu Trnava si posvietili na   reštaurácie, kaviarne, predajcov zmrzliny a pohostinstvá. Kontrolnú akciu zameranú na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice vykonali v celom Trnavskom kraji, pričom udelili pokuty vo výške viac ako  5 000 eur.

Cieľom kontrolnej akcie bolo zistiť, či predajcovia evidujú prijaté platby v hotovosti v elektronickej registračnej pokladnici prípadne virtuálnej registračnej pokladnici, a či zákazníkom vydávajú potvrdenie o zaplatení.

Ako informovala Iveta Zlochová, hovorkyňa Colného úradu Trnava, kontroly urobili u 55 predajcov, či už išlo o prevádzku zmrzliny, cukrárne, kaviarne alebo iné prevádzky, pričom u 26 z nich zistili nedodržiavanie zákona. Colníci za tieto porušenia udelili pokuty v celkovej výške 5 120 eur. V štyroch prípadoch išlo o opakované porušenie zákona a v 1 prípade bol okrem pokuty podnikateľovi uložený aj zákaz predávať tovar.    

Na základe skúseností z predchádzajúceho obdobia, pretrvávajúcich a opakujúcich sa zistení porušení zákona, budú zo strany trnavských colníkov vykonávané intenzívne kontroly aj počas nasledujúcich týždňov,  doplnila Zlochová.

Aj naďalej platí, že občania majú možnosť oznamovať zistené nedostatky a podozrenia na e-mailovú adresu pokladnica@financnasprava.sk.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 198 kB; nové okno]

(07. 09. 2016)

Archív noviniek