Preskočiť na hlavný obsah

Obmedzenie prevádzky na slovensko-ukrajinskom hraničnom priechode Vyšné Nemecké – Užhorod v nákladnej doprave

MICHALOVCE – 15.01.2024: Na slovensko–ukrajinskom cestnom hraničnom priechode Vyšné Nemecké – Užhorod, pracovisko nákladná doprava, bude dňa 17.01.2024 čiastočne obmedzená prevádzka. Dôvodom je metrologické overenie cestných nápravových váh. 

Colný úrad Michalovce upozorňuje prepravcov a verejnosť, že dňa 17. januára 2024 bude na colnom hraničnom priechode Vyšné Nemecké – Užhorod čiastočne obmedzená prevádzka v nákladnej doprave z dôvodu metrologického overenia úradných meradiel. Obmedzenie je plánované nasledovne: 

  • 17.01.2024 v čase 08:00 - 18:00 hod.

Počas vykonávania prác bude prevádzka prerušená prevažne iba v jednom jazdnom pruhu. Funkčný jazdný pruh vozovky bude vyznačený dočasným dopravným značením. Vodičov nákladných automobilov pri prestupe štátnej hranice žiadame o zvýšenú pozornosť a dodržiavanie dočasného dopravného značenia a pokynov službukonajúcich príslušníkov finančnej správy a policajného zboru. 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 96 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(15. 01. 2024)

Archív noviniek