Preskočiť na hlavný obsah

Dočasné obmedzenie na HP Vyšné Nemecké

BRATISLAVA – 07.07.2021: Prevádzka na hraničnom priechode Vyšné Nemecké je z dôvodu požiaru v časti osobnej dopravy dočasne obmedzená. Nákladná doprava funguje bez obmedzení. Ospravedlňujeme sa za vzniknuté prípadné komplikácie.

Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké na výstupe zo Slovenska došlo počas pasovej kontroly k požiaru osobného motorového vozidla. Automobil podpálil ukrajinský vodič, ktorý sa následne pokúsil utiecť z miesta činu. Službukonajúci príslušníci finančnej správy evakuovali všetky osoby, privolali záchranné zložky a dočasne prerušili proces vybavovania v priestore osobnej dopravy na dovoze a vývoze.

Motív činu ukrajinského vodiča nie je známy a bude predmetom vyšetrovania. Budeme skúmať aj obsah vozidla. Vodiča automobilu sa podarilo zadržať. Požiar sa hasičom podarilo dostať po kontrolu. Prosíme cestujúcich o trpezlivosť pri vybavovaní hraničných formalít vzhľadom na obmedzenú prevádzku.

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(07. 07. 2021)

Archív noviniek