Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Na pošte zadržali colníci obuv z pytóna

ŽILINA – 06. 08. 2015: Colníkom sa na žilinskú poštu v balíku z USA dostali na preclenie čižmy so zvrškom z kože pytóna v hodnote 229,99 USD.  Pre chýbajúce povolenie na dovoz exemplára chráneného živočícha alebo výrobku z neho tovar zaistili. Pánska obuv sa už k objednávateľovi nedostane. 

Čižmy pod názvom obsahujúcim spojenie „....PHYTON SNAKE WESTERN COWBOY BOOT“ si objednal muž z oravského regiónu cez internetový obchod. Z USA mu ich odosielateľ poslal v papierovej škatuli vážiacej 2,44 kg. Ako každý tovar, ktorý prichádza z tretích krajín, aj tento sa dostal colníkom na vyclievacej pošte na kontrolu. 

Spodná časť zvršku pánskej vysokej obuvi bola zhotovená z kože exemplára pytóna. Na tento druh hada sa vzťahujú predpisy o ochrane druhov voľne žijúcich živočíchov a rastlín reguláciou obchodu s nimi. Dovážať exemplár pytóna alebo výrobky z neho je možné len s povolením na dovoz. Objednávateľ čižiem povolenie nemal a ako uviedol ani pri objednávaní nevedel, že je potrebné. Pre absenciu požadovaných dokladov na dovoz bola pánska obuv v hodnote 229,99 USD zaistená. Na ukončení celého prípadu sa ešte pracuje, s najväčšou pravdepodobnosťou tovar prepadne v prospech štátu.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 199 kB; nové okno]

(07. 08. 2015)

Archív tlačových správ