Preskočiť na hlavný obsah

Vybavili sme vyše 200 tisíc dopytov k Finančnej pomoci pre seniorov 60 +

BRATISLAVA – 07.09.2022: Na Call centrum finančnej správy sa celkovo obrátilo vyše 200 tisíc ľudí, ktorí potrebovali pomôcť ohľadom Finančnej pomoci pre seniorov 60 +. Najčastejšie občania kontaktovali konzultantov telefonicky. Finančná správa pokračuje v podpore k tejto téme aj naďalej, a to formou emailovej komunikácie vyplnením formulára na portáli finančnej správy. K dispozícii zostáva aj špeciálny kontaktný mail Ministerstva financií SR pomocseniorom@mfsr.sk.

Call centrum finančnej správy od januára tohto roka vypomáhalo Ministerstvu financií SR s podporou pri vyplácaní Finančnej pomoci seniorom 60 + za očkovanie proti ochoreniu Covid-19. Celkovo za osem mesiacov zaznamenalo 201.169 hovorov a emailových dopytov k tejto téme. Najčastejšie občania využívali infolinku, prostredníctvom ktorej finančná správa zaevidovala 162.042 hovorov. Formou emailovej komunikácie konzultanti vybavili 39.127 dopytov. Najvyťaženejším mesiacom bol pritom február.

Vzhľadom na klesajúci počet dopytov finančná správa pristúpila k úprave poskytovania informácií k tejto téme. Od 1. septembra tohto roka call centrum poskytuje informácie k Finančnej pomoci seniorom 60 + už len prostredníctvom emailovej komunikácie. Pre zadanie otázky je potrebné vyplniť formulár, ktorý sa nachádza na portáli finančnej správy v časti Kontakty. V prípade potreby sú naďalej k dispozícii najčastejšie otázky a odpovede na webe Ministerstva financií SR. K dispozícii zostáva aj špeciálny kontaktný mail Ministerstva financií SR pomocseniorom@mfsr.sk.

Odmenu za očkovanie doteraz dostalo už viac ako 843 tisíc seniorov, čo predstavuje 99,62 % zo všetkých seniorov, ktorí na vyplatenie majú nárok. Celková vyplatená suma je vo výške takmer 244 miliónov eur.

Dokument:

Informácia:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(07. 09. 2022)

Archív noviniek