Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Odhalenie nelegálnych cigariet ukrytých v konštrukčných dutinách vozidla

Bratislava – 11.03.2013: Colníci Kriminálneho úradu finančnej správy v spolupráci s colníkmi Colného úradu Michalovce vo štvrtok (14.3.2013) v čase o 10:37h vykonali v meste Michalovce dôkladnú colnú kontrolu vozidla, ktoré prichádzalo zo Sobraniec. V skontrolovanom vozidle sa nachádzali v konštrukčných dutinách neoznačené cigarety.

Nelegálne cigarety boli prevážané v úkrytoch vyhotovených takmer po celom vozidle. Konkrétne boli úkryty v predných dverách, prahoch a opierkach sedadla vodiča a spolujazdca, v zadnom nárazníku a v obidvoch zadných blatníkoch. Cigarety boli bez platnej kontrolnej známky. Celkovo bolo colníkmi z vozidla vybraných 20.080 kusov neoznačených cigariet. Voči vodičovi vozidla bolo začaté trestné stíhanie pre podozrenie z prečinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa § 279 ods. 1 Trestného zákona.

Daňová hodnota tovaru predstavuje sumu 2.883 €. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol vyčíslený na hodnotu 1.857 €.

(11. 03. 2013)

Archív tlačových správ