Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 16

Colníci odhalili prepravu drog na poľnej ceste v okrese Michalovce

MICHALOVCE – 20. 10. 2014: Colníci kontrolnej mobilnej skupiny Colného úradu Michalovce odhalili nelegálnu prepravu 4 balíčkov omamných a psychotropných látok vo vozidle idúcom po poľnej ceste. Zaistené boli 4 osoby, ktoré boli odovzdané policajnému zboru v Michalovciach.

V noci zo soboty na nedeľu 18.10.2014 sa colníci kontrolnej mobilnej skupiny Colného úradu Michalovce zamerali na tovar, ktorý mohol uniknúť colnému dohľadu. Počas hliadkovania spozorovali dve vozidlá na poľnej ceste medzi obcami Lastomír a Sliepkovce v Michalovskom okrese. Vozidlá s michalovskými evidenčnými číslami zastavili a colníci vykonali kontrolu dokladov i vozidiel. Pri dôkladnej kontrole jedného z vozidiel zistili, že pod sedadlom spolujazdca sa nachádza igelitová nákupná taška a v nej 4 balíčky neznámych sušených listov, tzv. šišiek, v celkovom množstve 316 gramov. Vzhľadom na podozrenie, že môže ísť o omamné a psychotropné látky, bol ku kontrole privolaný aj služobný pes špeciálne cvičený na vyhľadávanie drog, ktorý značil prítomnosť takýchto látok. Colníci všetky 4 osoby a obidve autá zaistili a eskortovali na colný úrad, kde po poskytnutí ďalších informácií celý prípad odovzdali miestne príslušnému oddeleniu policajného zboru v Michalovciach.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 119 kB; nové okno]

(20. 10. 2014)

Archív noviniek