Preskočiť na hlavný obsah

Vývoz osobných áut na Ukrajinu dočasne aj cez Vyšné Nemecké

Michalovce – 13.05.2022: Vývoz osobných vozidiel zakúpených fyzickými osobami na Ukrajinu je do dnešnej polnoci možný aj cez hraničný priechod Vyšné Nemecké – Užhorod. Finančná správa chce týmto krokom odľahčiť nápor na hraničnom priechode Ubľa.

Finančná správa v súvislosti s aktuálnym náporom na hraničnom priechode Ubľa - Malyj Bereznyj pristúpila k mimoriadnemu opatreniu a do dnešnej polnoci umožní vývoz osobných automobilov aj cez hraničný priechod Vyšné Nemecké. Ide však o krátkodobé operatívne opatrenie.

Finančná správa situáciu na hraničných priechodoch neustále monitoruje. Upozorňujeme, že už aj pred hraničným priechodom Vyšné Nemecké je kolóna približne 350 vozidiel. Slovenské colné orgány však nemajú vplyv na colné konanie a registračný proces na ukrajinskej strane. Všetky ostatné osoby, dopravné prostriedky aj humanitárna pomoc prestupujúce štátnu hranicu sú po vstupe do colného priestoru vybavované priebežne.

Zároveň opätovne pripomíname, že všetky colné formality nevyhnutné k vývozu osobných vozidiel s prevoznými evidenčnými číslami fyzickými osobami ukrajinskej národnosti, musia mať vybavené ešte pred príchodom na hraničný priechod. Colné konanie je možné uskutočniť na vnútrozemskej pobočke colného úradu ktoréhokoľvek členského štátu.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(13. 05. 2022)

Archív noviniek