Preskočiť na hlavný obsah

Online hazard pod neustálou kontrolou finančnej správy

BRATISLAVA – 16.11.2018: Finančná správa neustále vyhľadáva webstránky, ktoré ponúkajú na internete nelegálne hazardné hry. Chráni občanov, ktorí takéto stránky využívajú. Môžu totiž prísť o investované peniaze. Momentálne sa v zozname zakázaných webových sídiel nachádza 165 webstránok.

Finančná správa už zakročila voči 590 webovým sídlam so zakázanou ponukou.  Subjekty, ktorým zaslala oficiálnu výzvu, majú 10 dní na to, aby nelegálnu činnosť ukončili. V opačnom prípade budú zverejnené v zozname zakázaných ponúk. Celkovo už na základe výzvy finančnej správy ukončilo svoju činnosť 273 z nich. Ešte pred zaslaním výzvy tak urobilo 26 subjektov.

V zozname webových sídiel s nelegálnym hazardom je momentálne 165 webstránok.  Z dôvodu ukončenia zakázanej ponuky finančná správa mohla zo zoznamu vyradiť už 128 subjektov. Tie už nelegálny hazard neposkytujú. Finančná správa zároveň spolupracuje aj so súdmi, s cieľom zablokovať účet a zároveň aj samotnú webstránku.

Za prevádzkovanie zakázaných ponúk hrozí pokuta až do výšky 500 000 eur. Využívanie nelegálnych webových sídiel však môže spôsobiť problémy aj ich používateľom. Finančná správa preto upozorňuje občanov, že klienti nelegálnych hazardných stránok môžu byť vystavení riziku straty investovaných peňazí.

Kontrola nelegálneho hazardu sa dostala do kompetencie finančnej správy na základe novely zákona o hazardných hrách, ktorá upravila podmienky dozoru nad poskytovaním internetových hazardných hier. Prvý prehľad webových sídiel zverejnila finančná správa v zmysle zákona v júli minulého roku. Zoznam prevádzkovateľov nelegálneho hazardu [nové okno] na internete je verejne dostupný na portáli "Úradu pre reguláciu hazardných hier" [nové okno].

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 200 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(16. 11. 2018)

Archív noviniek