Preskočiť na hlavný obsah

Na Orave likvidovali zhabaný alkohol

ŽILINA - 14.07.2023: Príslušníci finančnej správy z CÚ Žilina likvidovali zadržaný alkohol. Niektorý pochádzal z neznámeho zdroja, ďalšiemu chýbali platné kontrolné známky.

V čističke odpadových vôd na Orave skončil obsah fliaš s etiketami borovičky, koňaku, slivovice, vodky, likérov, whisky, ginu aj demižóna slivkového destilátu. Pod odborným dozorom takto zlikvidovali príslušníci finančnej správy z SCÚ Trstená lieh, ktorý počas niekoľkých rokov zabezpečili v regióne Oravy a Liptova.

Dôvodom zhabania fliaš pochádzajúcich z pultov predajní bolo chýbajúce označenie platnou kontrolnou známkou. Iný prípad bol so slivkovým destilátom, ktorý mal neznámy pôvod a spôsob nadobudnutia. Vtedy bola spolu s pálenkou zaistená aj nelegálna domáca pálenica. Jej vlastník sa vystavil trestnému stíhaniu.

Treba pripomenúť, že konzumácia načierno vyrobeného liehu je vysoko riziková. Stačí si spomenúť na viaceré metanolové kauzy spojené s ľudskými obeťami a v lepšom prípade s doživotnými zdravotnými následkami, ktoré nastali po vypití pančovaného alkoholu.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(14. 07. 2023)

Archív noviniek