Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Colníci odhalili nelegálnu prepravu živých prasiat

MICHALOVCE – 15. 06. 2015: Colníci Colného úradu Michalovce počas kontroly zistili nezákonnú prepravu živých ošípaných. Dvaja občania Rumunska sa pokúsili o prepravu 39 kusov živých zvierat z Poľska do Rumunska bez náležitých dokladov o preprave, pričom tieto prepravovali v nevhodných podmienkach, ktoré nezodpovedajú európskym smerniciam o preprave živých zvierat.

Colníci Stanice colného úradu Michalovce - centrála počas uplynulej soboty pri vykonávaní colného dohľadu a daňového dozoru obci Milhostov zastavili dodávkové vozidlo s rumunskými evidenčnými číslami. Na otázku colníkov, čo vo vozidle prepravujú vodič uviedol, že živé zvieratá. Nakoľko dodávkové vozidlo zjavne nespĺňalo podmienky na prepravu živých zvierat podľa platných európskych predpisov colníci si vyžiadali aj prepravné doklady. V nich bolo uvedené, že ide o prepravu 39 kusov živých ošípaných, pričom na doklade boli zjavne prepisované a upravované dáta. Tovar smeroval z poľského Krakowa do rumunského mesta Mures.

Colníci v súlade s platnými predpismi na území Slovenskej republiky kontaktovali a prípad odovzdali Štátnej veterinárnej správe.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 196 kB; nové okno]

(15. 06. 2015)

Archív tlačových správ