Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W6

Finančná správa na oslavách SNP

BRATISLAVA – 28. 08. 2014: Na oslavách 70. výročia SNP v Banskej Bystrici nebude chýbať ani finančná správa. V piatok 29. augusta položí veniec k pamätníku SNP spolu s množstvom ďalších delegácií zo Slovenska a zo zahraničia aj generálny riaditeľ Sekcie colných úradov Jozef Turčák. Na oslavách ho bude sprevádzať aj Čestná jednotka finančnej správy.

Účasť Čestnej jednotky finančnej správy na oslavách SNP nie je náhodná a nesie v sebe istú symboliku. Príslušníci finančnej správy boli v jednotkách Stráže obrany štátu a bojovali aj v Slovenskom národnom povstaní.

Čestná jednotka je útvar finančnej správy, ktorý zabezpečuje rôzne reprezentačné akcie a dodáva im slávnostný vojenský charakter. K hlavným úlohám Čestnej jednotky patrí zabezpečenie protokolárnych aktivít na slávnostných a pietnych príležitostiach a reprezentácia finančnej správy. Čestná jednotka má 25 členov, na oslavách SNP sa zúčastnia šiesti z nich. Dvaja ponesú veniec, ďalší traja s veliteľom vlajku finančnej správy.

Vystúpenie Čestnej jednotky má vždy u verejnosti veľký ohlas. Ladnosť a synchrónnosť pohybu v súlade s krásou slávnostných colníckych uniforiem vzbudzovali vždy v divákoch nadšenie a obdiv. K výstroju neodmysliteľne patria biele kožené rukavičky a vysokoleštená obuv podkutá oceľovými podkovičkami. Tí, ktorí by mali záujem pozrieť si Čestnú jednotku finančnej správy v plnom počte, budú mať túto možnosť už o deň neskôr. Hneď po oslavách SNP bude finančná správa programovým partnerom Medzinárodných leteckých dní na Sliači – SIAF 2014, kde svoje umenie predvedú colníci v plnej zostave.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 133 kB]

(28. 08. 2014)

Archív noviniek