Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 14

Skupina pašerákov cigariet čelí obvineniu

BRATISLAVA – 31. 08. 2015: Úspešným záchytom 140 000 kusov cigariet sa skončila akcia colníkov Kriminálneho úradu finančnej správy pri obci Pavlovce nad Uhom (okres Michalovce). Finančný únik na daniach u zabezpečených tabakových výrobkov predstavuje výšku 17 673,04 eur.

Na štátnej ceste za obcou Pavlovce nad Uhom, smerom na Michalovce, zastavila hliadka v piatok 28. augusta o 15.30 h motorové vozidlo s evidenčnými číslami z okresu Prievidza. Vodič J. K. z Prievidze prevážal v batožinovom priestore cigarety v papierových baleniach potiahnuté priesvitnou fóliou. Colníci našli 140 000 kusov (700 kartónov) tabakových výrobkov značky JIN LING bez označenia platnou slovenskou kontrolnou známkou. Finančný únik na spotrebnej dani a DPH predstavuje u zabezpečených tabakových výrobkov sumu 17 673,04 eur.

Prípad prevzal vyšetrovateľ finančnej správy. Na základe získaných informácií boli v sobotu 29. augusta zadržaní ďalší podozriví M. G. a J. G.. Cigarety mali nakladať v rodinnom dome v obci Vysoká nad Uhom a to osobne J. G., ktorý je považovaný za hlavného organizátora pašovania cigariet v danom regióne. U obvineného J.G. bude dnes Okresný súd Michalovce rozhodovať o vzatí do väzby.

Všetci traja sú obvinení pre prečin porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach formou spolupáchateľstva Trestného zákona, za čo im hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. V prípade páchateľov uvedenej trestnej činnosti ide o osoby, ktoré úž boli v minulosti trestne stíhané.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 123 kB; nové okno]

(31. 08. 2015)

Archív tlačových správ