Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 16

Pašerák tabaku skončil vo väzbe

BRATISLAVA – 31.07.2017: Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy zadržali pašeráka nelegálneho tabaku a viac ako päť ton sušenej tabakovej suroviny. Škoda je viac ako 385 tisíc eur.  

Informácie o nezákonnej preprave a distribúcií tabakových výrobkov viedli pracovníkov Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) k prehliadke priemyselnej budovy v Kokave nad Rimavicou, okres Poltár, ktorá sa uskutočnila počas minulého týždňa. Počas víkendu už v tejto veci konal aj súd. 

Po vstupe do areálu colníci zistili, že v zadnej časti budovy je otvorená plechová brána. Práve tam bol páchateľ a rezal kartónové škatule. Príslušníci KUFS ho zadržali a následne pri kontrole colníci zistili, že zadržaný Peter V. (31) z Kokavy nad Rimavicou nemá oprávnenie na obchodovanie s tabakom a tabakovými výrobkami, ktorých bol plný sklad. 

Počas prehliadky skladu zadržali celkovo 5 218 kg nelegálneho tabaku. Únik na spotrebných daniach je v tomto prípade 385 410, 67 eur. 

Prípad prevzal vyšetrovateľ finančnej správy a začal trestné stíhanie pre trestný čin v zmysle ustanovenia § 279  ods. 1, ods. 3 písm. a) Trestného zákona a súčasne vzniesol obvinenie jednej osobe, občanovi SR. Zadržaného muža umiestnili do cely predbežného zaistenia. Vyšetrovateľ KUFS spracoval návrh na vzatie do väzby a zistil, že uvedená osoba je už aj v inom prípade stíhaná za obdobný skutok Úradom špeciálnej prokuratúry. Následne, v sobotu 29. júla 2017, súd väzbu potvrdil.  

Páchateľovi uvedeného trestného činu, hrozí po vznesení obvinenia  pre zločin porušovanie predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa § 279 ods. 1, ods. 3 písm. a) Trestného zákona, trest odňatia slobody na tri až osem rokov. 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 125 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,66 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(31. 07. 2017)

Archív noviniek