Preskočiť na hlavný obsah

Služobný pes sa opäť nemýlil

BRATISLAVA – 27.03.2023: Príslušníkom finančnej správy z Colného úradu (CÚ) Bratislava sa podarilo za pomoci služobného psa objaviť v dodávke s ukrajinským evidenčným číslom 1 570 kusov spotrebiteľských balení cigariet. Ukryté boli v rôznych skrýšach v interiéri vozidla – v dutine pod zadnými sedadlami aj v strope za televíziou.

Hliadka príslušníkov z CÚ Bratislava kontrolovala v uplynulých dňoch autá vstupujúce na územie Slovenska cez diaľničný hraničný priechod Čunovo - Rajka. Vo večerných hodinách zastavili striebornú dodávku s ukrajinským evidenčným číslom, ktoré šoféroval 34-ročný vodič. Do kontroly auta a jeho interiéru zapojili colníci aj služobného psa Jenu vycvičeného na vyhľadávanie tabaku a tabakových výrobkov.

Jej nos nesklamal – v aute sa nachádzali ukryté balíčky cigariet. Konkrétne boli umiestnené v dutine pod zadnými sedadlami a takisto za televíziou v strope. Išlo celkove o 31 400 kusov cigariet, čo znamená 1 570 kusov spotrebiteľských balení cigariet. Predbežný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol vyčíslený na 4 157,35 eur.

Vodič dodávky priznal vlastníctvo cigariet. Na výzvu hliadky nevedel preukázať pôvod a spôsob nadobudnutia spotrebiteľských balení cigariet. Nakoľko vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu bol prípad odovzdaný vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(27. 03. 2023)

Archív noviniek