Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Pes našiel cigarety vo vlaku

PREŠOV – 05. 08. 2013: Colníci z Prešova za pomoci psovoda zabezpečili vo vlaku 18 000 kusov cigariet. Cigarety našli počas kontroly osobného vlaku v spolupráci so železničnou políciou. Dve osoby, ktoré ich mali pri sebe tvrdili, že im nepatria. Predbežná škoda na spotrebnej dani bola vyčíslená na 1 607 eur. 

Dňa 05. 08. 2013 v dopoludňajších hodinách vykonávali prešovskí colníci v spolupráci s príslušníkmi Oddelenia železničnej polície PZ Prešov kontrolu vlaku. Bola zameraná na dovoz tovaru, ktorý podlieha spotrebným daniam – teda cigariet a alkoholu. V osobnom vlaku na trase Vranov nad Topľou – Prešov označil služobný pes 2 podozrivé batožiny. Po otvorení batohov colníci zistili, že sa v nich nachádza  90 kartónov cigariet čínskej značky, neoznačených žiadnou kontrolnou známkou. Dvaja muži, ktorí ich mali uložené v batožinovom priestore pod nohami tvrdili, že im nepatria. 

Podozrivé osoby boli zadržané. Prípad prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu FS. V prípade dokázania viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky. 

(05. 08. 2013)

Archív tlačových správ