Preskočiť na hlavný obsah

Služobný pes vyňuchal v aute drogy

ŽILINA – 30.11.2020: Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Žilina kontrolovali na Kysuciach vozidlo, v ktorom posádka prepravovala tabakové výrobky, zbrane aj kryštalické látky. Jeden z dvojice mužov bol colníkom známy, lebo už v minulosti u neho našli omamné a psychotropné látky.

Žilinskí colníci zastavili na Kysuciach osobné vozidlo, v ktorom sa okrem vodiča viezol aj 23–ročný spolujazdec. Auto podrobili kontrole, pričom vo vnútorných priestoroch spozorovali balenia cigariet. Do práce zapojili služobného psa vycvičeného na vyhľadávanie tabakových výrobkov či omamných látok aj v hlbokých úkrytoch. Keď sa dostal do priestoru určeného pre spolujazdca, dal psovodovi znamenie, že zacítil podozrivý pach.

Colníci preverili miesto a vo dverách vozidla našli digitálnu váhu a strelnú zbraň. Ďalšiu zbraň mal pri sebe aj vodič. Spolujazdec mal ešte zaujímavejší tovar. Okrem noža predložil colníkom aj kovovú nádobu s priesvitnými vreckami naplnenými kryštalickou látkou rôznych rozmerov a tvarov podobajúcou sa pervitínu. Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Žilina pre podozrenie, že ide o omamné a psychotropné látky privolali na miesto príslušníkov Policajného zboru SR a odovzdali im osoby aj odhalené veci.

V podobnej situácii sa tento mladík už ocitol, keď ho pred pár mesiacmi hliadka colníkov prichytila s podobným tovarom.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 125 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(30. 11. 2020)

Archív noviniek