Preskočiť na hlavný obsah

Pes našiel marihuanu vo vlaku

BRATISLAVA – 17. 06. 2014: Takmer kilogram marihuany zadržali colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS). Hodnota zadržaných drog by na čiernom trhu bola 12 000 eur.

Počas minulého týždňa kontrolovali príslušníci KÚFS a senickí colníci vlak EC Jesenius v smere Kúty – Bratislava. Po začatí kontroly vlaku v stanici Kúty bolo v jednom z vozňov cítiť zápach typický pre rastlinnú sušinu marihuany. Služobný pes vozeň prehľadal a v jednom z kupé označil batoh zeleno-čiernej farby a čierne puzdro na gitaru. V kupé sedeli 4 osoby Martin S., Jarmila G., Adam F., Michal B. Puzdro na gitaru patrilo Michalovi B., k zelenému batohu sa nikto nepriznal.

Nakoľko vzniklo dôvodné podozrenie z nezákonného dovozu omamných a psychotropných látok colníci osoby aj batožinu zaistili. Po príchode policajného vyšetrovateľa a prehliadke batožiny v nej našli 700 gramov rastlinnej sušiny zelenej farby – marihuany.

Vyšetrovateľ policajného zboru začal trestné stíhanie voči osobe Michal B. a Adam F. za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi podľa § 172 ods. 1 písm. b), písm. c/ Trestného zákona.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 131 kB; nové okno]

(17. 06. 2014)

Archív noviniek