Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 15

Služobný pes odhalil v špeciálne upravenom aute vyše 26-tisíc cigariet

MICHALOVCE – 08.07.2013: Colníci na hraničnom priechode Vyšné Nemecké odhalili nelegálny dovoz 26 640 kusov cigariet. Finančný únik na cle a daniach je 3 621,32 eur.

Dňa 4.7.2013 v poobedňajších hodinách colníci na hraničnom priechode Vyšné Nemecké kontrolovali osobné motorové vozidlo s ukrajinskými evidenčnými číslami. Vodič – občan Ukrajiny deklaroval, že dováža len 1 škatuľku cigariet v rámci povoleného limitu. Colníci privolali ku kontrole vozidla služobného psa,  ktorý ihneď značil prítomnosť tabaku vo vozidle na viacerých miestach. Následne bolo vozidlo podrobené dôkladnej fyzickej kontrole, ktorá odhalila nelegálny dovoz 26 640 kusov cigariet. Čínske cigarety boli v spotrebiteľskom balení po 20 kusov. Všetky v dĺžke tabakového povrazca do 80 mm vrátane. Cigarety neboli označené kontrolnými známkami. Nelegálne Cigarety boli ukryté v konštrukčných dutinách a špeciálne upravených úkrytoch, a to v predných a zadných, pravých aj ľavých dverách vozidla, v zadnom nárazníku, podbehoch na pravej aj ľavej strane, v palivovej nádrži a konštrukčných dutinách nad zadným kolesom vozidla.

Colníci prípad odovzdali vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorý vzniesol obvinenie  zo spáchania trestného činu pre porušenie predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru podľa § 279 trestného zákona. Ukrajinský občan bol vzatý do väzby a na základe rozhodnutia súdu zo dňa 6.7.2013 bola následne vyhostený z územia Slovenskej republiky na 4 roky.

(08. 07. 2013)

Archív noviniek