Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Služobný pes odhalil 400 dávok amfetamínu a marihuany

BRATISLAVA - 14.8.2017: Colníci Colného úradu Bratislava a Colného úradu Trnava pri spoločnej kontrole medzinárodných vlakových spojov zadržali mladého Slováka zo stredného Slovenska, ktorý sa vracal domov so zaujímavým nákupom. Na podozrivú batožinu upozornil služobný pes.

Služobný pes použitý pri kontrole v jednom z vagónov vlaku smerujúceho do Maďarska zastal pri čiernej športovej taške, v ktorej následne colníci našli viacero igelitových obalov s protipachovým uzáverom. Tie obsahovali rastlinnú sušinu, jeden obal s obsahom neznámej bielej kryštalickej látky a rôzne pomôcky na váženie, balenie, drvenie a aplikáciu omamných a psychotropných látok. Mladý muž potvrdil, že v športovej taške preváža marihuanu a amfetamín.

Zo zaisteného množstva látok by sa odhadom dalo vyrobiť najmenej 400 jednorázových dávok drogy. Za ne by mladík získal na čiernom trhu niekoľko tisíc eur. Tieto sa však už medzi konzumentov nedostanú, spolu s osobou si ich prevzal vyšetrovateľ policajného zboru pre podozrenie zo spáchania trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania  s nimi. V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi najmenej 4 až 10 rokov pobytu v nápravno-výchovnom zariadení. 

Služobný pes bol za dobrý výkon odmenený svojou obvyklou pochúťkou – chutnými granulami.

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovým a colným  podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,5 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 124 kB; nové okno]

 

(14. 08. 2017)

Archív noviniek