Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W1

Vycvičený pes zacítil vo vozidle marihuanu ukrytú pri plynovej nádrži

ŽILINA – 08. 06. 2016: Dvaja susedia z Čadce prevážali v úkryte osobného auta marihuanu. Nečakali, že im na ceste krátko pred polnocou skríži plány kontrola žilinských colníkov.  

Osobné motorové vozidlo prechádzalo cestnou komunikáciou v smere do Čadce, keď dostalo od colníkov znamenie na zastavenie. Pri kontrole z neho vystúpili 22 - ročný vodič s rovnako starým spolujazdcom a tvrdili, že neprevážajú žiadny nezákonný ani colnému dohľadu podliehajúci tovar. Správanie v tom čase prítomného služobného psa nasvedčovalo niečomu inému. Po tom ako značil zadnú časť vozidla, položili colníci opakovane otázku smerujúcu k prepravovaným veciam. Vtedy sa jeden z mladíkov priznal, že má v aute 300 gramov marihuany, ktorú kúpil v Čechách na železničnej stanici. Mal za ňu zaplatiť 30 000,- CZK. Po výzve colníkov otvoril batožinový priestor. Dva balíky so sušenou rastlinou zabalené do igelitovej fólie ukrýval pri plynovej nádrži. K tovaru sa sám prihlásil a uviedol aj to, že vodič o ničom nevedel.

Pre podozrenie zo spáchania trestného činu si osoby aj tovar prevzali na miesto privolaní príslušníci PZ SR.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 197 kB; nové okno]

(08. 06. 2016)

Archív noviniek