Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Portál finančnej správy má desaťtisíce návštevníkov

Za necelé tri dni si nový portál finančnej správy prezrelo približne 57 860 návštevníkov. Portál je vstupnou bránou pre komunikáciu s podnikateľmi či občanmi a to nie len prostredníctvom live chatu ale tiež na podávanie dokumentov.

Možnosť registrácie za uplynulé dva pracovné dni (do 15,00 hod) využilo takmer 1 000 ľudí. 449 z nich bolo aj na daňovom úrade pre autorizáciu. Okamžite tak môžu začať elektronicky komunikovať.

Od 1. januára 2014 musia elektronicky komunikovať:

  1. všetci, ktorí sú platiteľmi dane z pridanej hodnoty,
  2. daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
  3. advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
  4. zástupca neuvedený v písmenách b) a c) za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, ktorého zastupuje pri správe daní.

Elektronická komunikácia je od januára povinná s každým správcom dane. Teda s daňovým aj s colným úradom.

Pre daňovníkov sme pripravili aj niekoľko pomôcok, ktoré im môžu zjednodušiť plnenie daňových povinností. Sú to napríklad prehľadné návody, ktoré pomôžu pri registrácii. K dispozícii sú na portáli FS v časti "Príručky, návody a videonávody".

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 131 kB; nové okno]

(03. 01. 2014)

Archív tlačových správ