Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W1

Portál finančnej správy získal Cenu ITAPA

BRATISLAVA – 12. 11. 2014: Registrácia daňových subjektov, podávanie daňových priznaní a plnenie ostatných povinností on-line bez potreby ďalšieho papierového styku. Najmä tieto faktory zaujali porotu medzinárodného kongresu ITAPA, pre ktoré sa rozhodla oceniť portál finančnej správy.

V kategórii „Nové služby“ získala prvé miesto finančná správa so svojím novým portálom. Ten od začiatku roka navštívilo viac ako 1,4 milióna občanov a podnikateľov. Celkovo si zobrazili viac ako 53 miliónov stránok a priemerný čas jednej návštevy na portály bol viac ako 8 minút. Cenou ITAPA chce porota zviditeľniť projekty, ktoré treba poznať a aktívne ich využívať.

Najnavštevovanejšou časťou portálu, ktorú si návštevníci zobrazili viac ako 23 miliónov krát, je práve tzv. „osobná internetová zóna“. Je to schránka daňového subjektu, pomocou ktorej komunikuje s finančnou správou, posiela takouto cestou daňové priznania a iné dokumenty. Práve touto cestou poslali subjekty, ktoré s finančnou správou komunikujú elektronicky, viac ako 5 691 000 dokumentov. Medzi najpočetnejšie patria daňové priznanie na DPH a kontrolný výkaz DPH.

Približne o mesiac spustí finančná správa do prevádzky národný projekt Elektronické služby Centrálneho elektronického priečinka. Systém odbúra papierovú byrokraciu a prinesie pre podnikateľskú verejnosť jednoduchšiu cestu k získaniu potrebných povolení pri obchodovaní s tretími krajinami. Včera ho tvorcovia predstavili v rámci medzinárodného kongresu ITAPA 2014.

Centrálny elektronický priečinok je nadrezortný projekt, do ktorého je zapojených 58 orgánov verejnej moci a svojím rozsahom pokrýva vyše 380 procesov s využitím 264 elektronických formulárov. Spustenie informačného systéme je naplánované na 15. decembra 2014.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 127 kB]

(12. 11. 2014)

Archív noviniek