Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W4

Portál finančnej správy prvú skúšku zvládol

BRATISLAVA – 28. 01. 2014: Daňové priznania na DPH podalo v termíne viac ako 185 000 firiem. Počas prvej zaťažkávajúcej skúšky bol nový portál finančnej správy vyťažený v priemere na cca 5%.

Daňové priznania na DPH podalo do včerajšej polnoci na finančnú správu 185 781 subjektov. Väčšina podnikateľov si tak splnila svoju daňovú povinnosť.

Firmy na podanie priznania využili tak aplikáciu eDane, ako aj nový portál finančnej správy. Viac ako 36 000 podnikateľov poslalo daňové priznanie, ktoré bolo podpísané zaručeným elektronickým podpisom.

Plne vyťažené bolo počas včerajšieho dňa aj Call centrum. Za jediný deň prijalo takmer 5 000 dopytov, či už telefonických, alebo písomných. Najviac z nich, takmer 3 400, bolo zameraných na oblasť technickej podpory. Počas dňa bolo možné svoje otázky riešiť aj cez live chat. Túto možnosť využilo 270 občanov. Medzi najčastejšie otázky patrili situácie, kedy daňový subjekt zabudol svoje heslo, či otázky z oblasti používania zaručeného elektronického podpisu.

Približne 7 000 firiem ešte stále nie je zaregistrovaných na elektronickú komunikáciu. Asi polovica z nich sú však firmy zo zahraničia, a tie nemajú povinnosť podávať daňové priznanie na DPH v prípade, že ich daňová povinnosť je nulová alebo záporná.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 196 kB]

(28. 01. 2014)

Archív tlačových správ