Preskočiť na hlavný obsah

Pitbull strážil marihuanu

TRNAVA/BRODSKÉ – 09.11.2018: Počas bežnej kontroly objavili trnavskí colníci v obci Brodské u českej posádky osobného automobilu neznámu rastlinnú sušinu. Strážil ju na zadnom sedadle pitbull. Ide už o tretie odhalenie prepravy omamných a psychotropných látok trnavských colníkov v poslednom týždni.

Trnavskí colníci, v utorok 06.11.2018, v obedňajších hodinách vykonávali na bývalom hraničnom priechode Brodské v smere z Českej republiky bežnú kontrolu dopravných prostriedkov zameranú na dodržiavanie colných a daňových predpisov. Počas nej zastavili aj osobné motorové vozidlo Mercedes Benz s českým evidenčným číslom. Viedol ho 31-ročný občan z Čiech. Vo vozidle sa nachádzal 29-ročný spolujazdec, taktiež českej národnosti a na zadných sedadlách sedel pes pitbull. Colníci posádke oznámili, že vykonajú kontrolu vozidla aj s použitím služobného psa. 

Pri výkone kontroly psovod nasadil služobného psa Zora, ktorý označil čiernu tašku v zadnej časti kontrolovaného vozidla. Pri zastavení vozidla vedľa tašky sedel pes plemena pitbull. V taške sa nachádzalo plastové vrece s  obsahom neznámej rastlinnej sušiny o hmotnosti viac ako 2 kilogramy.

Na základe týchto skutočností vzniklo dôvodné podozrenie z nezákonnej prepravy omamných a psychotropných látok. Prípad bol odovzdaný orgánom činným v trestnom konaní.

Ide o tretí úlovok trnavských colníkov za posledný týždeň, pri ktorom bol nasadený aj služobný pes Zoro. V piatok, 2.11.2018 počas kontroly na diaľničnom odpočívadle Sekule u bratislavskej a galantskej posádky vozidiel našli colníci taktiež neznámu rastlinnú sušinu. Spolu colníci odovzdali orgánom činným v trestnom konaní odhadom viac ako 2,5 kg, čo je viac ako 9400 jednotlivých dávok drogy známej ako marihuana.  

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 126 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

  

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(09. 11. 2018)

Archív noviniek