Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 10

Colníci na Orave prekazili plány s pochybnými liekmi

ŽILINA – 13. 01. 2017: Na Orave prekazila hliadka colníkov plány s farmaceutickými výrobkami, medzi ktorými bola aj „sestra“ Viagry. V požičanom vozidle ich prevážal 25 - ročný muž z Bobrova.  

Muž, ktorého na Orave zastavili colníci tvrdil, že vo vozidle prepravuje dva páry lyží z Poľska, kde si ich dal opraviť. O ďalšom tovare nájdenom v aute, štyroch kartónoch nevedel povedať, čo v nich je ani komu patria. Nemal k nim žiadne sprievodné doklady. Uviedol, že vozidlo má požičané a tento tovar sa tam nachádzal už pred jeho jazdou. Majiteľ vozidla, ktorého telefonicky kontaktoval, tiež nič o kartónoch nevedel.

Colníci vykonali kontrolu a zistili, že škatule sú plné farmaceutických výrobkov, medzi ktorými boli proteínové hormóny, anaboliká aj injekčne ampulky s látkou na podporu metabolizmu tukov a svalovej hmoty. Najväčšie 94% zastúpenie z celého obsahu mal liek Kamagra s podobnými účinkami ako jej známa „sestra“ Viagra.

Nelegálne farmaceutiká v celkovom množstve 1238 balení sa na trh nedostanú. Colníci ich zaistili a na verejnosť apelujú, aby bola zvlášť obozretná pri kúpe tohto druhu tovaru.  

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 200 kB; nové okno]

(13. 01. 2017)

Archív tlačových správ