Preskočiť na hlavný obsah

Podcast finančnej správy boduje v Európe

BRATISLAVA – 20.12.2023: Podcast finančnej správy Formality stranou oslavuje významné víťazstvo na medzinárodnej súťaži projektov internej komunikácie FEIEA Grand Prix 2023, ktorú zorganizovala Európska asociácia internej komunikácie. Podcast triumfoval v kategórii Najlepšia audiovizuálna produkcia.

V konkurencii silných súperov, ako bol portugalský Vodafone a britská banka NatWest S&CC, si Formality stranou získali porotcov vďaka svojej kvalite, obsahu a kreativite. Porota sa o víťazovi vyjadrila, že je to: „Zaujímavý a osviežujúci účastník, ktorý využil podcast, pretože to bol jednoducho ten najlepší prostriedok pre cieľovú skupinu. Štýl je neformálny (ako môže naznačovať názov – sa ho aj podarilo dosiahnuť), a tón je príjemný a zaujímavý, s rýchlou dynamikou. Je to veľmi dobre spravené a výsledok je výborný“.

Formality stranou nevynikajú len svojím obsahom, ale aj formátom. Primárne sú určené kolegom z finančnej správy, no v prípade hostí, ktorí majú potenciál zaujať aj širšiu verejnosť, propagujeme vybrané epizódy aj v newsletteroch a na sociálnych sieťach.

Začiatky boli síce rozpačité, keď sa prvé epizódy nahrávali doslova „na kolene“, bez kvalitnej techniky. V priebehu dvoch rokov sa technická úroveň formátu dostala podstatne vyššie. Nová epizóda Formality stranou vychádza každý mesiac a podcast je dostupný ma platformách Spotify, Google Podcast či Apple podcast.

Európska asociácia internej komunikácie (FEIEA) funguje od roku 1955 a združuje národné asociácie internej komunikácie naprieč Európou. Ocenenia FEIEA Grand Prix udeľuje už viac ako 60 rokov.

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 128 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(20. 12. 2023)

Archív noviniek