Preskočiť na hlavný obsah

Finančná správa upozorňuje na ďalší podvodný email

BRATISLAVA – 27.03.2024: Finančná správa (FS) opäť upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať daňovníkov. Zasielajú im podvodný email v súvislosti s vrátením financií investovaných do kryptomeny z adresy financnasprava@info-online24.com. V žiadnom prípade nejde o oficiálnu komunikáciu zo strany FS.

Finančná správa apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať. Neznámy odosielateľ v mene finančnej správy rozposiela z adresy financnasprava@info-online24.com daňovníkom email. Informuje v ňom, že majú otvorený účet v Barclays Bank, kde im pre podvodné praktiky v rámci kryptomenových operácií boli prevedené finančné prostriedky. Tento účet je však treba aktivovať tromi spôsobmi, aby sa dostali k sume 86 740 eur.

FS upozorňuje občanov, aby nenaleteli podvodníkom a zbytočne neprišli o svoje peniaze. V žiadnom prípade nejde o oficiálnu komunikáciu zo strany FS. Vyzývame verejnosť, aby na takéto emaily nereagovala a obrátila sa prípadne na políciu. Toto je text podvodného emailu:

Zobrazenie podvodného emailu

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(27. 03. 2024)

Archív noviniek