Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Polovicu prípadov pašovania odhalili psy

KOŠICE – 01. 08. 2014: Colníci mobilných jednotiek Colného úradu Košice za posledné dva mesiace odhalili takmer 74 tisíc kusov neoznačených cigariet, ktoré predstavujú celkový finančný únik 7 000 eur.

Colníci mobilných jednotiek Colného úradu Košice vykonávajú okrem kontrol elektronických registračných pokladníc aj kontroly tovaru, ktorý podlieha spotrebným daniam. V rámci kontrol na cestných komunikáciách v okolí Košíc zaznamenali za uplynulé 2 mesiace 10 prípadov prevozu neoznačených cigariet. Až polovica prípadov bola odhalená vďaka služobným psom Jimmy, Toto a Asko. Najväčší prípad záchytu cigariet v množstve takmer 200 kartónov bol odhalený na diaľničnom úseku D1 Košice -  Prešov, najviac záchytov pripadá tradične na cestné komunikácie pri bývalom hraničnom priechode v Milhosti.

V troch prípadoch boli dotknuté osoby odovzdané orgánom činným v trestnom konaní v pôsobnosti Finančnej správy SR s následným vyhostením z územia SR a EÚ. Odhalenie nezákonnej prepravy cigariet má aj fiškálny rozmer pre príjem do štátneho rozpočtu. Istý cudzí štátny príslušník z územia tretej krajiny zaplatil v hotovosti škodu spôsobenú únikom na spotrebnej dani z tabakových výrobkov vo výške takmer 900 eur. V neoficiálnej súťaži obľúbenosti značiek nezákonne prepravovaných cigariet vedie s veľkým náskokom značka Marlboro.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 196 kB; nové okno]

(01. 08. 2014)

Archív noviniek