Preskočiť na hlavný obsah

Pomáhali vodičovi, ktorému prišlo nevoľno

ŽILINA – 03.11.2021: Príslušníci finančnej správy zo žilinského colného úradu pomohli vodičovi, ktorému prišlo nevoľno. Všimli si ho v odstavenom vozidle počas výkonu služby. Len 21- ročnému mužovi poskytli potrebnú starostlivosť až do príchodu záchranárov.

Žilinskí príslušníci finančnej správy, ktorí sa presúvali na miesto výkonu plánovanej kontrolnej činnosti smerom na Svrčinovec, si pri Kysuckom Lieskovci v protismere všimli odstavený dopravný prostriedok so zapnutými výstražnými svetlami. Vo vozidle sedel mladý muž a bol v neprirodzenej polohe so zaklonenou hlavou. Zamestnanci colného úradu sa neváhali na ceste otočiť. Keď pristúpili k vodičovi, spozorovali, že ťažko dýcha, drží sa na hrudi a nie je schopný privolať si záchrannú zdravotnú službu.

Kým niektorý z členov hliadky zabezpečoval bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, ďalší premiestňovali muža z auta von a volali Rýchlu zdravotnú pomoc. Potrebnú starostlivosť poskytovali 21 – ročnému mužovi z Čierneho až do príchodu záchranárov.

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(03. 11. 2021)

Archív noviniek