Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Posledný deň na daňové priznania

BRATISLAVA – 31. 03. 2014: Dnes je posledný deň na podanie daňového priznania. Daňové priznanie na daň z príjmu za rok 2013 je potrebné dnes do polnoci podať a taktiež daň zaplatiť.

Finančná správa preto predlžuje úradné hodiny na všetkých daňových úradoch, pobočkách aj kontaktných miestach. Pracovníci preberajú tlačivá až do 19tej hodiny. V predĺženom režime funguje aj call centrum. Operátori budú na linkách do polnoci. Číslo na call centrum je 048/431 72 22.

Podnikatelia, ktorí sú platiteľmi DPH, musia od tohto roka posielať dokumenty na finančnú správu len elektronicky. Toto pravidlo platí aj v prípade daňových priznaní na daň z príjmu. Dnes do 15tej hodiny nám poslali podnikatelia približne 95 000 daňových priznaní pre právnické osoby a takmer 66 000 daňových priznaní na daň z príjmu fyzických osôb typ B. Len počas dnešného dňa prišlo viac ako 10 000 daňových priznaní.

Ak daňovník tento termín nestíha, môže si lehotu predĺžiť o 3 mesiace (v prípade príjmov len zo Slovenska) alebo o 6 mesiacov (v prípade príjmov zo zdrojov v zahraničí).

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 196 kB]

(31. 03. 2014)

Archív tlačových správ