Preskočiť na hlavný obsah

Na pošte zadržali balík s nevyhovujúcimi hračkami

ŽILINA – 24.11.2023: Príslušníci finančnej správy zo žilinskej vyclievacej pošty zadržali balík z Číny s drevenými puzzlami. Pre zistené nedostatky však boli zaradené medzi nevyhovujúce výrobky, ktoré na európskom trhu nemajú miesto. 

Puzzle s vyobrazením hlavy leva, vlka, stojaceho futbalistu aj futbalistu v pohybe v pozadí s futbalovou loptou umiestnené v drevenej škatuli s príveskom na kovovej retiazke. Toto bolo obsahom zásielky odoslanej v Číne, ktorá dorazila na vyclievaciu poštu do Žiliny.

Pri prebiehajúcej kontrole tovaru určeného pre deti natrafili príslušníci finančnej správy na problém. Hračky nespĺňali požiadavky na zaručenie bezpečnosti, zdravia a ochrany životného prostredia. Baleniam chýbal aj návod na použitie a nebolo zrejmé ani to, kto skladačky vyrobil.   

Dovážané puzzle, ktoré mali byť pôvodne doručené podnikateľovi do Púchova, boli zaradené medzi nevyhovujúce výrobky. Na trh Európskej únie sa dostať nemôžu a tak ich príslušníci finančnej správy vrátia späť.  

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 125 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(24. 11. 2023)

Archív noviniek