Preskočiť na hlavný obsah

Pozor zmena: Vývoz osobných áut na Ukrajinu cez Vyšné Nemecké od dnešnej polnoci

BRATISLAVA – 25.06.2022: Finančná správa informuje verejnosť, že vývoz osobných vozidiel fyzickými osobami na Ukrajinu bude od dnešnej polnoci možný aj cez hraničný priechod Vyšné Nemecké - Užhorod. Finančná správa sa na tom dohodla s ukrajinskou stranou s cieľom skrátiť čakacie doby a odľahčiť nápor na hraničnom priechode Ubľa - Malyj Bereznyj.

Po vzájomnej dohode s ukrajinskou stranou bude od nedele 26.6.2022 od 0:00 hod. stredoeurópskeho času vývoz osobných automobilov umožnený aj cez hraničný priechod Vyšné Nemecké – Užhorod, pracovisko osobná doprava. K tomuto mimoriadnemu opatreniu finančná správa pristúpila v súvislosti s opätovne rastúcim náporom vývozu osobných vozidiel fyzickými osobami na Ukrajinu cez hraničný priechod Ubľa - Malyj Bereznyj.

Colné formality nevyhnutné k vývozu osobných vozidiel s prevoznými evidenčnými číslami fyzickými osobami na Ukrajinu musia byť vybavené ešte pred príchodom na hraničný priechod.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(25. 06. 2022)

Archív noviniek