Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W2

Colníci zaistili tisíce litrov lacných a nebezpečných pracích prostriedkov. Teraz išli na likvidáciu

NITRA – 05.10.2017: Viac ako päťtisíc litrov napodobenín pracieho prostriedku známej značky bolo zlikvidovaných pod dohľadom nitrianskych colníkov. Ak by sa tento tovar na trhu predával ako originálny, majiteľovi práva duševného vlastníctva by vznikla škoda takmer 9 000 eur.

Vo štvrtok 5. októbra 2017 vykonali nitrianski colníci v priestoroch skládky komunálneho odpadu v Iži, okres Komárno, dohľad nad likvidáciou 1 054 balení (5001 litrov) napodobenín pracích prostriedkov, ktorá prebiehala technológiou valcovania špecializovaným kompaktérom. Nitrianski colníci tento falošný tovar zaistili v roku 2013 v priestoroch obchodnej spoločnosti v Komárne. V rámci konania bolo v spolupráci s držiteľom práva duševného vlastníctva potvrdené, že sa jedná o napodobeniny originálnych výrobkov.

Vlastníci ochranných známok a predajcovia originálnych značkových výrobkov sú tí, ktorí najviac doplácajú na takzvané „fejky“. Keby sa tieto pracie prostriedky dostali do predaja ako originály, majiteľovi práva duševného vlastníctva by vznikla škoda takmer 9 000 eur. Oklamaným spotrebiteľom lacných napodobenín zase hrozí zdravotné nebezpečenstvo. Falšované tovary zvyčajne vyrábajú anonymné subjekty, ktoré nerešpektujú požiadavky na ochranu zdravia, bezpečnosť a kvalitu, a po zakúpení tovaru neposkytujú žiadnu záruku, návody na používanie a pod. Z týchto dôvodov nie je možné ani ich použitie na charitatívne účely.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 202 kB; nové okno]

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Poslaním FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac ako 2,5 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(05. 10. 2017)

Archív noviniek