Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W3

Rekordne rýchlo spracované preplatky

BRATISLAVA – 04.05.2018: Finančná správa spracovala všetky žiadosti o vrátenie preplatkov na dani z príjmov v rekordne krátkom čase. Občanom a firmám vďaka tomu postupne vracia na účty viac ako 318 mil. eur. Rýchle pracovné tempo na finančnej správe sa však týmto nekončí.  

Finančná správa spracovala všetky žiadosti o vrátenie preplatkov na dani z príjmov, ktoré boli doručené v lehote na podanie daňového priznania k dani z príjmov do 3.apríla 2018 a boli úplné, v rekordne krátkom čase. Vďaka tomu sa na účty približne 430 000 klientov finančnej správy dostane suma viac ako 318 mil. eur. Všetky preplatky musia byť v zmysle legislatívy vrátené najneskôr do 11.mája (do 40 dní od termínu na podanie daňového priznania), finančná správa však dokázala spracovať všetky podklady na vrátenie preplatkov už o týždeň skôr. 

Finančná správa začala preplatky rozposielať hneď ako začala spracovávať daňové priznania doručené do 3. apríla 2018. Približne 430 000 daňových subjektov – firiem aj fyzických osôb - sa tak k svojim peniazom dostalo, resp. dostane už o niekoľko dní skôr. Ak niekomu peniaze ešte neprišli, prídu v najbližších dňoch. Všetky podklady na ich vyplatenie už totiž boli spracované. Minulý rok sa všetky podklady správcom dane podarilo spracovať k termínu 10.máj 2017. 

Rýchle pracovné nasadenie na finančnej správe sa však vôbec nekončí. Finančná správa totiž postupne spracováva doručené vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane. Darovať 2% zo zaplatenej dane mohli daňové subjekty buď priamo v daňovom priznaní (v termíne na podanie DP), alebo zamestnanci prostredníctvom doručených vyhlásení (do 30.4.2018). Finančná správa v zmysle platnej legislatívy po splnení podmienok prevedie podiely zaplatenej dane na účet prijímateľa do troch mesiacov po lehote na podanie vyhlásenia (do konca júla 2018). Všetky vyhlásenia chce finančná správa  spracovať čo najrýchlejšie. 

 

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 200 kB; nové okno]

  

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Úspešný výber daní a ciel a efektívny boj proti daňovými podvodom priniesol v uplynulých rokoch do štátnej pokladnice viac o približne 3,7 miliardy eur. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(04. 05. 2018)

Archív noviniek