Preskočiť na hlavný obsah

Prešovčanovi zhabali nelegálne cigarety

PREŠOV – 28. 05. 2013: Colníci z Prešova zaistili 16 000 nelegálnych cigariet. Majiteľ tvrdil, že ich má na osobnú spotrebu. Predbežná škoda na daniach je vo výške 1 456 eur.

Dňa 27. 5. 2013 vo večerných hodinách kontrolovali colníci na autobusovej stanici v Prešove podozrivú osobu. Ukázalo sa, že 43-ročný Prešovčan mal v igelitových taškách nelegálne cigarety. Colníci u neho zaistili 80 kartónov, ktoré neboli označené slovenskou kontrolnou známkou.

16 000 cigariet mal Prešovčan údajne na vlastnú spotrebu a kúpil ich od priekupníkov na autobusovej zastávke v Michalovciach. Nakoľko však nemal žiadny doklad o kúpe a teda nevedel preukázať nadobudnutie tovaru, colníci tovar zadržali a muža predviedli na výsluch. Na predvedenie zadržanej osoby boli použité donucovacie prostriedky – putá, z dôvodu bezpečnosti hliadky a zamedzeniu možného úteku.

Zadržané cigarety budú zlikvidované. Muž je povinný do troch dní podať daňové priznanie na spotrebnú daň z tabakových výrobkov a zaplatiť príslušnú daň. 

Vyšetrovateľka Kriminálneho úradu FS obvinila zadržaného muža z trestného činu porušovania predpisov  o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru v zmysle §279 odsek 1, písmeno a trestného zákona. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

(29. 05. 2013)

Archív noviniek