Preskočiť na hlavný obsah

Príhovor prezidentky finančnej správy

Vážené dámy, vážení páni, milí klienti,

blíži sa koniec roka a to je už tradičný priestor na bilancovanie. Finančná správa zvládla v tomto roku množstvo úloh, ktorých výsledkom sú opäť lepšie služby pre Vás.

Finančná správa má za sebou náročný, ale úspešný rok. Kľúčovým projektom roka 2019 bol projekt eKasa, ktorý sa nám úspešne podarilo implementovať. Od januára musia byť už všetky pokladnice pripojené na finančnú správu a môžem si dovoliť konštatovať, že finančná správa je na to pripravená.

Podarilo sa nám však dosiahnuť oveľa veľa. Elektronickú komunikáciu sme úspešne rozšírili na vyše 750 tisíc klientov. Bezproblémovo sme prešli na nový zákon o finančnej správe či transformovali sme Daňový úrad pre vybrané daňové subjekty na Úrad pre vybrané hospodárske subjekty, ktorý poskytuje svojim klientom lepší, komplexnejší servis.

Pokračovali sme v zabehnutých proklientskych opatreniach ako softwarning, predvyplnené daňové priznania k dani z motorových vozidiel, index daňovej spoľahlivosti... Ešte viac sme zautomatizovali naše služby. Osobne ma veľmi teší, že v komunikácii s nami ste si zvykli na našu Taxanu.

Môžem Vás ubezpečiť, že čo sa týka pracovných priorít pre rok 2020, budeme pokračovať v automatizácii a elektronizácii procesov. Máme za cieľ neustále rozvíjať a inovovať naše služby. A tak, ako bola eKasa kľúčovým projektom roku 2019, na budúci rok to bude obojsmerná komunikácia a s ňou súvisiace ďalšie zmeny.

Je to projekt, ktorým rozšírime elektronickú komunikáciu finančnej správy voči daňovým subjektom, ktorá teraz funguje v oblasti spotrebných daní, na celé spektrum našich procesov voči Vám, našim klientom, ktorí sú s nami povinní komunikovať elektronicky. Projekt spustenia obojsmernej komunikácie zároveň predstavuje ďalšie proklientske opatrenie, ktoré má podporiť dobrovoľné plnenie si daňových povinností. Verím, že toto opatrenie privítate.

Za seba a za celé vedenie finančnej správy Vám želám pokojné Vianoce s najbližšími, veľa radosti a oddychu.  V roku 2020 Vám v mene celej finančnej správy zase prajem ešte lepšie a kvalitnejšie služby, ktoré Vám poskytuje štát. Môžem Vás ubezpečiť, že na finančnej správe spravíme všetko preto, aby sme tento cieľ dosiahli.

 

Lenka Wittenbergerová

prezidentka finančnej správy

Ing. Lenka Wittenbergerová - prezidentka finančnej správy

(20. 12. 2019)

Archív noviniek