Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W4

Prípad „Ariela“

BRATISLAVA – 21. 1. 2016: Na podvodoch s DPH chceli zbohatnúť podnikaví Bratislavčania. Dnes v ranných hodinách ich zadržali v obci Tomášov. Skončili v rukách daňovej kobry. Predbežná škoda je viac ako 3,2 mil. eur.

Dnes (21. 1. 2016) v ranných hodinách, počas zásahu v obci Tomášov pri Bratislave, zadržali príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy a PZ SR troch mužov. Išlo o súčasť akcie, ktorou sa daňová kobra začala zaoberať v roku 2013, pričom sa týka ekonomickej trestnej činnosti na území západoslovenského kraja.

Výsledkom je obvinenie štyroch mužov – Ondreja M. (52), Andreja S. (41), Dušana J. (56) a Miloša K. (57) zo strany vyšetrovateľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA.

Obvinení v období od marca 2011 do júna 2015 podávali na daňových úradoch daňové priznania k DPH z obchodov ku ktorým nikdy nedošlo. Takýmto konaním spáchali škodu v celkovej výške cca 3,275 milióna eur.

V prípade troch mužov vyšetrovateľ spracováva podnet na vzatie do väzby, štvrtý je už vo väzbe za predchádzajúce skutky. Ide o zločin skrátenia dane a poistného za čo im v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody 7 – 12 rokov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 121 kB; nové okno]

(21. 01. 2016)

Archív tlačových správ