Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W5

Senickí colníci našli utečeného chovanca z reedukačného centra

TRNAVA/BRODSKÉ – 29.03.2014: Senickí colníci počas kontrolnej akcie na hraničnom prechode Brodské našli utečeného chovanca reedukačného centra. Odovzdali ho hliadke diaľničnej polície v Malackách.

Senický colníci vo štvrtok popoludní počas kontrolnej akcie na hraničnom prechode Brodské D2 zameranej na daňový dozor a colný dohľad zistili, že v ich blízkosti sa pohybuje neznáma osoba. Išlo o mladého muža a smeroval do Českej republiky. Colníci ihneď ako ho spozorovali, muža zastavili a vyzvali na predloženie dokladu totožnosti. Muž však odpovedal, že žiadny doklad totožnosti pri sebe nemá. Neskôr colníkom uviedol meno a dátum narodenia s tvrdením, že trvalé bydlisko má v Reedukačnom centre pre mladistvých v Hlohovci a doklad totožnosti má práve v tomto centre. Ďalej uviedol, že pred siedmimi dňami z Reedukačného centra utiekol. Colníci ihneď kontaktovali príslušníkov polície. Utečený chovanec hodinu po zastavení colníkmi skončil v rukách diaľničnej polície v Malackách, informovala Iveta Švárna, hovorkyňa Colného úradu Trnava.

Colníci ďalej pokračovali v kontrolnej akcii, počas ktorej skontrolovali 31 vozidiel. Vo vozidlách bola vykonaná kontrola prepravovaného tovaru so zameraním na množstvo a druh tovaru, a to porovnávaním s predloženými prepravnými dokladmi.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 194 kB]

(29. 03. 2014)

Archív tlačových správ