Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 13

Registrácia na novom portáli finančnej správy

Bratislava – 01. 01. 2014: Firmy, ktoré sú platcami DPH, od dnes komunikujú s finančnou správou len elektronicky. Slúži im na to nový portál finančnej správy, ktorý bol dnes nasadený do ostrej prevádzky. Práve on je vstupná brána pre podnikateľov na podávanie daňových priznaní či iných dokumentov (žiadostí, odvolaní a pod.).

Pre podnikateľov, ktorí sa doteraz nezaregistrovali, sme pripravili videonávod. V tomto krátkom videu je jasne a stručne popísaný proces registrácie na nový portál finančnej správy krok za krokom. 

Video je k dispozícii na: https://tpfs.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Elektronicka_komunikacia/Prirucky_navody/PFS%20-%20Registracia%20-%20final.swf

Od 1. januára 2014 musia elektronicky komunikovať:

a) všetci, ktorí sú platiteľmi dane z pridanej hodnoty,

b) daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,

c) advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,

d) zástupca neuvedený v písmenách b) a c) za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, ktorého zastupuje pri správe daní.

Elektronická komunikácia je od januára povinná s každým správcom dane. Teda s daňovým aj s colným úradom.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 130 kB]

(01. 01. 2014)

Archív tlačových správ