Preskočiť na hlavný obsah

Vo vozidle našli ruksaky s drogami

ŽILINA – 15.03.2023: Žilinskí príslušníci finančnej správy pri kontrole vozidla na Kysuciach našli v ruksakoch 4 balenia u nás už viac ako rok zakázanej drogy s názvom kratom. Prípad bol postúpený orgánom činným v trestnom konaní.

Osobné vozidlo, ktoré viedol len 18 – ročný muž, na Kysuciach kvôli kontrole prepravovaného tovaru zastavili žilinskí príslušníci finančnej správy. Vodič cestoval z Českej republiky. Nebol sám, spolu s ním sa v aute viezla aj ďalšia osoba. Išlo o niekoľko mesiacov staršieho spolujazdca.

V dopravnom prostriedku u posádky pochádzajúcej zo Žiliny našli kontrolujúci otvorenú fľašu vodky. Položenú ju mala na podlahe v zadnej časti vozidla. Okrem nej sa na zadných sedadlách nachádzali aj 2 ruksaky. Po vykonaní dôslednej prehliadky v jednom z nich príslušníci finančnej správy zbadali 3 balenia omamných a psychotropných látok s názvom kratom a v druhom bolo 1 balenie rovnakej látky.

Na Slovensku je od 9.12.2021 kratom, ktorý sa zvykne používať na odvykanie od heroínu, morfínu a iných opioidných drog, z dôvodu vážnych bezpečnostných obáv, zakázaný.

Prípadom sa už zaoberajú orgány činné v trestnom konaní.

Dokument:

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk.

(15. 03. 2023)

Archív noviniek