Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server 15

Služobný pes a skener odhalili rumunské „zlato“

BRATISLAVA – 16.07.2013: Colníci v spolupráci s políciou pri kontrole na hraničnom priechode Petržalka – Berg odhalili v dutine osobného motorového vozidla 20 „zlatých“ pečatných prsteňov, 7 náramkov a 1 obrúčku. Spotrebiteľov tak ochránili pred podvodom.

Bratislavskí colníci v rámci operatívnej kontroly s využitím mobilného skeneru a služobného psa odhalili v dutine osobného motorového vozidla šperky, ktoré vyzerali na prvý pohľad ako zlaté. Vozidlo bolo evidované vo Veľkej Británii a posádka pochádzala z Rumunska. Majitelia by pravdepodobne „šperky“ predali za väčší obnos peňazí – nakoľko by tvrdili, že ide o zlato. Následná kontrola šperkov, deklarovaných ako výrobky zo zlata, však preukázala, že šperky sú vyrobené z mosadze a medi, čím sa výrazne znižuje hodnota daných šperkov.

Slováci, ktorí by uverili daným osobám a poskytli by im hotovosť ako protihodnotu za „zlaté šperky“, by sa stali obeťami podvodu.

Colníci v rámci svojich právomocí vykonávajú aj opatrenia na ochranu občanov pred klamlivými praktikami zo strany nepoctivých podnikateľov.

Prípad bude postúpený na ďalšie konanie na príslušný orgán štátnej správy.

(16. 07. 2013)

Archív tlačových správ