Preskočiť na hlavný obsah

Rušná nočná služba

TRNAVA – 12.05.2022:  Príslušníci Finančnej správy z Colného úradu Trnava majú za sebou tento týždeň náročnú nočnú službu. V utorok 10. mája v nočných hodinách ako prví pomohli  pri vážnej dopravnej nehode kamiónu na diaľnici D2. 

Trojčlenná hliadka ozbrojených príslušníkov finančnej správy zo Stanice Colného úradu Senica - centrála v noci, z utorka na stredu (10.05.-11.05.2022), spozorovala počas svojej nočnej služby na diaľnici D2 haváriu kamióna. V snahe pomôcť, zachovala hliadka finančnej správy duchaprítomnosť a ihneď zastavila. Kamión sa nachádzal v priekope na diaľnici zaseknutý a prevrátený v moste. Hliadka spustila na služobnom motorovom vozidle výstražné znamenie, a ihneď skontrolovala, či sa vo vozidle nachádzajú zranené osoby. V kabíne prevráteného kamiónu bol zakliesnený vodič, ktorý bol dezorientovaný.

Jeden z členov hliadky sa so zakliesneným vodičom snažil komunikovať, zatiaľ čo druhý privolal všetky záchranné zložky. Tretí z nich kvôli bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky riadil dopravu.  Do príchodu záchranných zložiek neustále so zraneným komunikovali, aby osobu držali pri vedomí.

Po krátkom čase prišli na miesto nehody príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Hliadka finančnej správy pomáhala naďalej i pri vyslobodzovaní zakliesnenej osoby z kabíny prevráteného kamióna. Niekoľko minút po Hasičskom a záchrannom zbore dorazili na miesto aj ostatné záchranné zložky. Po vyslobodení osoby bola zranenému poskytnutá rýchla zdravotná pomoc.

Vodič bol v kamióne sám,  išlo o osobu srbskej národnosti.         

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 124 kB; nové okno]

Informácia: K tlačovej správe prislúcha tiež fotogaléria

Finančná správa je orgánom štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva. Úlohou FS je výber daní a cla s cieľom zabezpečiť príjmy do štátneho rozpočtu SR a EÚ. Finančná správa je modernou proklientsky orientovanou inštitúciou s cieľom zintenzívniť elektronickú komunikáciu. Viac informácií nájdete na www.financnasprava.sk

(12. 05. 2022)

Archív noviniek