Pokračuj v čítaní Prejdi na hlavný informačný obsah stránky Prihlásenie Registrácia Vyhľadať Kontakty Občania Podnikatelia a organizácie Daňoví a coľní špecialisti Elektronické služby Ľavé menu stránky Obsah Pätička stránky
Server W9

Senickí colníci odhalili nelegálne cigarety

TRNAVA/BRODSKÉ – 18.03.2014: Colníci zo Senice včera podvečer odhalili 464 600 kusov nelegálnych cigariet. Únik na spotrebnej dani by predstavoval takmer 45 000 eur.

Dňa 17.03.2014 v podvečerných hodinách vykonávali colníci bežnú kontrou na diaľnici D2 Brodské v smere z Českej republiky. Počas nej zastavili dodávkové motorové vozidlo so slovenským evidenčným číslom a vodičom Jurajom S. slovenskej národnosti. Po kontrole vozidla colníci zistili, že v úložnom priestore
sa nachádzali kartóny spotrebiteľského balenia cigariet. Vodič tvrdil, že cigarety vezie ďalej do Poľska. Na otázku colníkov odkedy takýto obchod uskutočňuje tvrdil, že od októbra minulého roku. Colníci fyzickou kontrolou zistili, že vo vozidle sa nachádzalo celkovo 464 600 kusov nelegálnych cigariet rôznych značiek, ktoré boli označené českou kontrolnou známkou.

Škoda na spotrebnej dani z tabakových výrobkov, ktorá by vznikla štátu uvedením tohto tovaru na trh, bola vyčíslená na takmer 45 000 eur.

Vzhľadom na podozrenie z daňového úniku a zo spáchania trestného činu pre porušovanie predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru bol prípad odovzdaný vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy doplnila Iveta Švárna, hovorkyňa Colného úradu Trnava.

V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi za takýto trestný čin podľa trestného zákona trest odňatia slobody na dobu 1 až 5 rokov.

Dokument: Tlačová správa na stiahnutie [.pdf; 198 kB; nové okno]

(18. 03. 2014)

Archív tlačových správ